Hakkımızda

Aquas Cilt Bakım Ürünleri

Su cilt için mutlak gerekli bir yapı taşıdır. Su cildin yapılanmasında görev aldığı gibi besinlerin taşınmasında ve cildin nemlenmesinde kullanılır. Vücudun su döngüsü ciltte meydana gelmekte ve bu döngü sırasında ciltten su kaybı olmaktadır. Bu döngü sırasında su kaybetmek normal olsa da cildin daha sağlıklı ve canlı olabilmesi için cilde bakım yapmak ve cildi korumak gerekir.
aQuas suyun cilt için önemi bilmekte ve cilde daha fazla su taşınmasına yardımcı olarak sağlıklı, canlı ve dokunulası bir cilt yaratmayı hedeflemektedir. Su cilt için çok önemli bir besin olmasının yanında taşıdığı besinler ile de cilde hayat vermekte ve normal fonksiyonlarında çalışmasını sağlamaktadır.
Cildin nem ihtiyacı yaşa, cinsiyete, fiziksel aktiviteye, iklime ve beslenmeye göre değişiklik gösterir. Cilt yaşlandıkça kurur ve canlılığını yitirir. aQuas, cilt için çok faydalı mineralleri içeren Atlas okyanusunun yüzlerce metre altından yeryüzüne ulaşan hidro termal suları cildinizle buluşturuyor. aQuas Cildinize Su Kadar Gerekli

Deniz Tanrısı 'Yüksek Mineralli, Hidro Termal Sular'
Gelişen teknoloji ve bilime rağmen dünyamız gizemini korumaya devam ediyor. Her gün yapılan yeni keşif ve buluşlar ile insanoğlu dünyanın gizemini çözmeye bir adım daha yaklaşıyor. Dağlar, tepeler, volkanlar, buzullar ve bir çok farklı bitki örtüsü ile dünya sarmalanmış durumda.
Peki, ya okyanuslar? Okyanuslar el değmemiş milyonlarca noktası ile gizemini korumaya devam ediyor. Okyanusların tabanı yer yüzeyinde olduğu gibi dağlar, tepeler ve değişik bitki örtüleri ile kaplanmış durumda. Hatta, hala faaliyette olan bir çok volkanik hareketin okyanus tabanında olduğu bilinmektedir. İncelen yeryüzü tabakalarından okyanus yüzeyine doğru ilerleyen lavlar okyanus tabanında yeni oluşumlara dönüşmekte; yeni ekosistemler yaratarak keşfedilmemiş bir çok canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Okyanus altı incelen tabakalardan sadece lavlar mı çıkmaktadır? Aynı zamanda okyanus altı çatlak ve yarıklardan okyanus suları dünyanın merkezine doğru süzülürler. Yerin derinliklerindeki havuzları doldururlar. Dünyanın merkezi o kadar sıcaktır ki bu havuzları dolduran sular ısınır ve yeryüzüne doğru tekrar yükselmeye başlar. Bu yolculuğu sırasında su sıcaklıklarının 20 ile 300 C° dereceye kadar yükseldiği gözlenmiştir. Isınan bu sular geçtiği noktalardaki tüm mineralleri emerler. Yükselen bu mineraller açısından muazzam zengin olan şifalı su yer altı havuzlarında (hidro termal) birikir. Şifalı bu suların biriktiği havuzlara 'Okyanusun Gayzerleri' adı verilmektedir.
İşte bu şifalı suların doldurduğu hidro termal havuzlar okyanus tabanında bulunmaktadır. Bilim adamlarını hayrete düşüren diğer bir öğe de zengin mineral kaynağı olan bu şifalı suların çevresinde yaratmış olduğu dünyadır. Çünkü, dünyanın hiçbir yerinde olmayan yeni canlılar bu havuzlarda keşfedilmiştir.
İşte Aquas'ı bu kadar saf, canlandırıcı ve yenileyici yapan, Deniz Tanrısının cildinize yapmış olduğu sihirli dokunuştur. Aquas içerisinde zengin mineral kaynağı olan bu şifalı sular Atlas Okyanusunun İskandinav kıyılarından elde edilmektedir. İzlanda kıyılarından elde edilen 84 farklı şifalı minerali içeren sular okyanus yüzeyinin 2000 metre altından soğumadan ve mineral değerleri kaybolmadan özel bir sistem aracılığı ile yeryüzüne ulaşır ve Aquas ile cildi canlandırır ve yeniler.