aQuas Pedicure / Ayak Bakım

aQuas Pedicure ayak ve topuk bakımı yapmak, ayak ve topuk derisini yenilemek, pürüzsüz, yumuşak ve dayanıklı bir ayak dokusu oluşturabilmek için geliştirilmiş ayak ve topuk bakım kremi setidir.
Benzer içerikli ama farklı konsantrasyonlarda 12 aktif bileşik içeren Dünyadaki en gelişmiş ayak ve topuk bakım ve yenileme terapi setidir.
İçerisinde yüksek oranlarda AHA* serisinden olan Glikolik asit ve Laktik asidin yanı sıra, cilde bakım yaparak cildi yenileyen 10 aktif bileşik daha içerir.
Çatlak topuklar, nasır ve ayakta meydana gelen sorunlar yaşam kalitesini düşürür. Ayaklar hem sürekli ayakkabı içerisinde olduğu hem de kullanılan ürünlerin istenilen sonucu vermediği için bir çok kişi tarafından ayak bakımı ikinci plana atılmaktadır.
aQuasPedicure çatlak topuklar ve ayak bakımı için yoğunlaştırılmış, hızlı etkili formülü ile kısa süre içerisinde bebek topuklarına kavuşmanıza yardımcı olur.

Süper Aktif AHA (alfa hidroksi asitler)
Alfa Hidroksi Asitler toksit olmayan organik asitlerdir ve ciltte doğal peeling amaçlı kullanılmaktadır. En sıklıkla kullanılanları Glikolik ve Laktik asitlerdir. AHA’lar çoğunlukla yaşlanma karşıtı ürünlerde kullanılır. Cildin yaşlanma bulgularının giderilmesinde, kırışıklıkların azaltılmasında, cildin ölü tabakasının uzaklaştırılarak cildin canlandırılmasına yardımcı olurlar. Cildin nem tutma kapasitesini arttırırlar. Cildin elastikiyetini arttırarak cildin daha canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurlar.

aQuasPedicure Nasıl Kullanılmalıdır?
aQuasPedicure Ayak Terapi Seti ayak ve topuk bakımını sağlıklı ve hızlı bir şekilde sağlayabilmek için iki farklı üründen oluşur:

1. Sertleşmiş Topuklara Özel Hızlı ve Yoğun Bakım Kremi
Yoğun ve çok hızlı topuk ve ayak bakımı yapmak için geliştirilmiştir. Terapinin birinci basamağını oluşturmaktadır. İlk 3 gün sabah akşam uygulanır. Eğer yoğunlaştırılmış etkinin devam ettirilmesi isteniyorsa birinci tüp bitenekadar yoğun terapi devam ettirilebilir. Bu birinci tüp ileterapi sıklığı sabah akşam uygulama yerine 4. günden itibaren günde bir kere uygulamaya indirilebilir.

2. Günlük ayak ve Topuk Bakım Kremi
Yoğun bakım ardından idame bakım yaparak terapinin uygun şekilde devam ettirilmesini sağlar. Günde bir veya iki kere uygulanabilir. Her iki tüp bittikten sonra ayak bakımı istenilen seviyeye ulaşır. Eğer devam edilmek isteniyorsa Günlük Ayak ve Topuk Bakım Kremi alınarak terapi uzatılabilir.

aQuas Pedicure Ayak ve Topuk Terapi Seti ürünlerinde ayak ve topuk bakımının mükemmel bir şekilde gerçekleşmesi için AHA’lar ile beraber cildin nemlenmesine, cildin doğal fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesine yardımcı 10 farklı dermareparatif bulunmaktadır:
Niasinamid (Vitamin B3): Cildin hızlı bir şekilde tamir edilmesine ve cildin bariyer fonksiyonlarının güçlendirilmesine yardımcıdır.
Pantenol (Vitamin B5): Ciltteki tahrişlerin hızla giderilmesine, cildin uzun süre nemli kalmasına ve cildin yatıştırılmasına yardımcıdır.
Vitamin A: Cildin yenilenme hızını arttırır.
Vitamin E: Ciltteki yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine, cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirerek cildin canlı kalmasına yardımcıdır.
Üre: Cildin doğal nemlendirme faktörlerinden biridir. Tahrişleri önler ve cildi yatıştırır. Cildin yenilenme potansiyelini arttırır.
Sorbitol: Cildin su ve nem tutma kapasitesini arttırır. Cilt yenilenmesine yardımcıdır.
Mentol: Anti bakteriyel ve anti fungal özelliklere sahiptir. Doğal kokusu ile ayakların güzel kokmasını sağlar.
Gliserin: Cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirir. Yara iyileşme hızını arttırır. Cildin pürüzsüz ve canlı bir yapıda kalmasına yardımcı olur.
Prunus amygdalus dulcis (tatlı badem) yağı: Cilt bariyer fonksiyonlarının güçlendirilmesine, cildin yatışmasına yardımcıdır.
Olea europa (zeytin) yağı: Güçlü bir cilt koruyucudur. Cildi yatıştırır. Cilt dejenerasyonuna karşı koyar.

Güneş Bakım Ürünleri